Znaki towarowe

Color Agafia

Aby przetrwać w trudnych warunkach rośliny Syberii wyróżniają się swymi unikalnymi właściwościami. Oleje, soki i ekstrakty takich roślin są wzbogacone w wiele pierwiastków śladowych, witamin i rzadkich przeciwutleniaczy. Nowa seria na podstawie receptur Syberyjskiej uzdrowicielki Agafji została stworzona na bazie 5 najpotężniejszych roślin Syberii:

Cedr AłtajskiCedru Ałtajskiego

Cedr – jedno z najbardziej cudownych drzew-stulatków, w ciągu 800 lat rośnie ono w czystych lasach Syberii i co roku gromadzi w sobie składniki odżywcze i mikroelementy.

U narodów Chakasji cedr jest uważany za symbol siły i mocy, a olejek cedrowy, najbardziej wzbogacony w witaminę E, środkiem odżywczym dla włosów i ciała.

rokitnikRokitnika

„Złoto Syberii” – bo tak nazywają go Rosjanie – zawiera ponad 190 bioaktywnych substancji, które pozytywnie wpływają na zdrowie. Wśród nich znajdują się antyoksydanty, flawonoidy, aminokwasy, a także nienasycone kwasy tłuszczowe, mikroelementy (m.in. potas, żelazo, fosfor, mangan, bor, wapń i krzem) oraz witaminy (A, C, D, E, K, P oraz te z grupy B) i prowitaminy.

CytryniecCytrynowca

Cytryniec jest uważany za silniejszy witaminowy i tonizujący środek mieszkańców  Północy i Dalekiego Wschodu. Myśliwi biorą ze sobą suszone jagody cytryńca, które, według nich, pozwalają polować przez cały dzień bez jedzenia. Olej cytryńca jest wzbogacony w wysoką zawartość witamin C i E, różnych mikroelementów oraz w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe.

 JalowiecJałowca

Od czasów starożytnych narody Buriacji słusznie uważali jałowiec za symbol życia wiecznego. W obszarach, gdzie rośnie jałowiec, powietrze jest znacznie czystsze i zdrowsze. Olejek jałowca ma potężne działanie antyseptyczne, regenerujące i lecznicze, zawiera 6 razy więcej taninów i garbników niż inne drzewa iglaste.

 

Malina moroszkaArktycznej maliny moroszki

Dzikorosnąca moroszka przystosowana do życia w surowym arktycznym klimacie. Zdolność do gromadzenia składników odżywczych pomaga jagodom wytrzymać przy niekorzystnych warunkach. Moroszka, oprócz witamin i minerałów, zawiera duże ilości przeciwutleniaczy i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które są tak korzystne dla skóry i włosów.

AGAFIA COLOR