Znaki towarowe

Natura Siberica

Natura Siberica – to naturalne kosmetyki stworzone na bazie dzikich ziół syberyjskich. Kosmetyki Natura Siberica zawierają ekstrakty rzadkich roślin, takich jak mchu syberyjskiego, aralii mandżurskiej, różeńcu górskiego, sosny syberyjskiej, japońskiej safory i innych składników aktywnych. Wyciągi te są połączone ze składnikami certyfikowanymi przez Ecocert, które są uprawiane w rolnictwie ekologicznym wraz z roślinami Syberii. Produkty Natura siberica wzbogacone w ekstrakty dzikorosnących roślin syberyjskich, posiadają cechy, które nadają waszej skórze zdrowie i piękno.

Rośliny syberyjskie wyróżniają się tym, że rosną nawet w bardzo trudnych warunkach klimatycznych (przy temperaturze – 50 ° C i bardzo silnym wiatrze), mają właściwości przeciwutleniające i ochronne. Właśnie dzięki tym cechom, w kosmetykach Natura Siberica stosowane są ekstrakty roślin syberyjskich, które chronią skórę w każdym klimacie. Inną ważną cechą jest to, że rośliny używane w produkcji kosmetyki Natura Siberica, posiadają właściwości adaptogenów.

Adaptogeny – substancje, które pomagają organizmowi przystosować się do zmian środowiska (zimno, ciepło, brak tlenu). Pobudzają ośrodkowy układ nerwowy, poprawiają wytrzymałość i zwiększają odporność organizmu na szkodliwe działanie środowiska zewnętrznego. Rośliny – adaptogeny charakteryzują się tym, że mogą się przystosować do trudnych warunków klimatycznych, w ten sposób utrzymując sobie wszystkie substancje biologiczne. Te ekstrakty roślinne mają skuteczny wpływ na skórę i spowalniają proces starzenia się.

W Syberii znajdują się 4 rośliny-adaptogeny, które są wykorzystywane w kosmetykach Natura Siberica:

 • Różeniec górski (Rhodiola rosea) – Jest to jeden z najlepszych środków, aby spowolnić proces starzenia.
 • Syberyjski żeńszeń (Panax ginseng Sibirian) – często stosuje się w leczeniu infekcji i innych chorób, również poprawia zewnętrzny stan skóry.
 • Cytryniec (Limonnik Nanai) – posiada właściwości lecznicze. Wzbogacony w witaminę E i C, minerały i olejki eteryczne, szczególnie efektywnie działa na włosy i skórę.
 • Aralia Mandżurska (Manchurian Aralia) – wywar korzeni stosowany aby zmniejszyć ból zęba, zapalenie jamy ustnej, tonizuje. Środki wzbogacone w ekstrakt aralii doskonale regenerują i wzmacniają skórę, chronią ją przed negatywnym wpływem środowiska.

Kosmetyki Natura Siberica stworzone są także na bazie syberyjskiego olejku cedrowego, który jest wytwarzany we Włoszech. Olejek cedrowy zachowuje wszystkie swoje właściwości odżywcze i lecznicze, bo wydobywany jest bez obróbki termicznej. Olej wzbogacony w nienasycone kwasy tłuszczowe, minerały, aminokwasy, witaminy E, F, i witaminę C. Olejek cedrowy jest bardzo cenny, gdyż może być stosowany jako samodzielny środek, który doskonale odżywia i nawilża skórę, chroni przed negatywnym wpływem środowiska, odtwarza strukturę włosów, zmiękcza i nadaje połysk.

Natura Siberica kosmetyki są naturalne, nie zawierające szkodliwych dla środowiska i skóry składników, takich jak SLS, parabeny, PEG, silikony i inne. W produktach Natura Siberica takie składniki są zastąpione innymi – naturalnymi składnikami. Na przykład, zamiast PEG-emulgatorów, które mogą drażnić wrażliwą skórę, są stosowane substancje naturalne z cukrów i aminokwasów. Jako środek konserwujący jest używany nowy składnik Neolone CapG. Ten wybrany środek konserwujący nie odkłada się w organizmie, nie powoduje alergii. Dla produkcji pieniących środków, są stosowane substancje roślinne z trzciny cukrowej, kukurydzy, olejku z orzecha kokosowego.

Natura Siberica – uroda musi być naturalna!

 • Certyfikat ICEA;
 • Certyfikat kosmetyków ECO BIO;
 • Naturalne ekstrakty, certyfikowane przez ECOCERT (Francja);
 • Testowane przez laboratorium FERRARA University (Włochy);
 • 100% naturalne składniki;
 • Składniki roślinne;
 • Nie zawiera SLS i parabenów, syntetycznych substancji zapachowych i barwników;
 • W kompozycjach perfum nie ma alergenów;
 • Pienąca podstawa – naturalne aminokwasy roślin;
 • Tłoczony na zimno czysty, ekologicznie NATURALNY olej różnych rodzajów.