Minerały Morza Martwego dla piękna Waszego!

2015-08-17

Chyba nie ma ludzi, którzy nie słyszeli o cudownych siłach Morza Martwego. Twierdzi się, że woda z Morza Martwego, sól, minerały i błoto czynią cuda: leczą wiele chorób, pomaga relaksować i zachować urodę!

Morze Martwe uznane za najbogatsze źródło naturalnych minerałów na całym świecie, z dużą zawartością magnezu, potasu, sodu, wapnia, chlorków i wielu innych minerałów, które są korzystne dla ludzkiego ciała i organizmu. Morze Martwe – jedyne źródło wodne na świecie, w którym zawartość minerałów jest wystarczająca, aby mieć realny wpływ na organizm człowieka. Wysoka zawartość magnezu, potasu, wapnia, bromu i jodu, rozluźnia mięśnie i uspokaja system nerwowy, przyśpiesza metabolizm komórek skóry. Słona woda pomaga przy łuszczycy i wypryskach, , wysypkach, reumatyzmie i artretyzmie, pomaga cierpiącym na przewlekłe zapalenie oskrzeli, zapalenie zatok, astmę oskrzelową. Błoto Morza Martwego jest wzbogacone w różne minerały i mikroelementy: kwarc, kaolin, magnez, potas, wapń, brom, miedź, sole cynku i innych. Takie błoto stymuluje przemianę materii, tonizuje skórę, wzmacnia tkankę łączną i zwiększa elastyczność. Jest to nie tylko doskonałym środkiem kosmetycznym, który pomaga pozbyć się nadwagi i cellulitu, ale take jest naturalnym środkiem leczniczym.

Współcześni naukowcy na podstawie przeprowadzonych licznych badań potwierdzają, że wyjątkowa kombinacja minerałów (mikro i makro elementów) zawartych w soli Morza Martwego posiada właściwości lecznicze w odniesieniu do licznych schorzeń i dysfunkcji naszego organizmu. Woda Morza Martwego skutecznie pomaga pozbawić się alergii, łuszczycy, egzemy oraz wysypki ropnej. Stymuluje krążenie krwi oraz metabolizm, korzystnie wpływa na system nerwowy, oczyszcza skórę oraz poprawia jej stan i wygląd, ujędrnia i u elastycznia, nawilża.

Już w starożytności Morze Martwe słynie nie tylko ze swoich właściwości leczniczych, ale jako eliksir piękności. Ciekawostką jest fakt, że o uzdrawiającej mocy minerałów Morza Martwego przekonani już byli starożytni rzymianie. Wykorzystując wody ów akwenu, tworzyli lecznice hydropatyczne, zaś znana ze swej urody Kleopatra smarowała się znajdującymi przy brzegu pokładami błota.
Dziś żaden turysta nie może zapewnić sobie wyłączności na produkcję kosmetyków w rejonie jeziora, to każdy ma szansę przekonać się o zbawiennych właściwościach akwenu. Wielu słynnych producentów na całym świecie korzysta z wyłącznych właściwości minerałów morza i używa ich w produkcji kosmetyków. Elevita Poland oferuje kosmetyki Morza Martwego „Danielle Laroche”, wzbogacone w witaminy, minerały, olejki i ekstrakty. Produkcja stworzona do pielęgnacji twarzy i ciała, odmładza, wygładza, zmiękcza, oczyszcza, nawilża i odżywia, regeneruje.

Pozostałe wiadomości