Secrets of Arctica

2016-07-29

Dzikie jagody i rośliny z Arktyki są w 2-3 razy bardziej korzystne niż te południowe. Rosnąc w trudnych warunkach przyrodniczych, przy niskich temperaturach i braku promieni słonecznych, rośliny mus100-klukzą produkować więcej substancji odżywczych, które pozwolą im przetrwać i dać odpór trudnym warunkom środowiskowym. Zawartość polifenoli – naturalnych antyoksydantów, które mają właściwości  ochronne i odmładzające, w arktycznych gatunkach roślin, jest maksymalne.

Seria produktów Secrets of Arctica składa się z szamponów, balsamów do włosów, maseczek do twarzy, kremów do ciała oraz…unikalnych 100%-owych olejków z żurawiny arktycznej i moroszki arktycznej.

OLEJEK ŻURAWINY ARKTYCZNEJ – Rosnąca w surowym klimacie dalekiego wschodu żurawina arktyczna jest unikalna w najwyższym stężeniu tokotrienoli. Tokotrienole – nowa klasa przeciwutleniaczy, którego skuteczność w zapobieganiu starzenia się 40-60 razy większa działaniu witaminy E. Związki te odporne na zniszczenie błony komórkowej, chronią skórę, zatrzymując procesy starzenia. Wzbogacony biologicznie aktywnymi składnikami i kwasami tłuszczowymi olej żurawiny arktycznej skutecznie odżywia i nawilża skórę. Jest on używany do nawilżania, odżywiania, zmiękczania i regeneracji dojrzałej skóry. Używany jest jako łagodny naturalny filtr UV, który chroni skórę przed negatywnym wpływem promieniowania słonecznego.

100-morOLEJEK MOROSZKI ARKTYCZNEJ – Dzikie maliny moroszki arktycznej, zebrane w północnej Islandii, mają niesamowity zapas karotenoidów, które mogą pobudzić piękno skóry i przywrócić witalność uszkodzonym włosom. Olej arktycznej moroszki odżywia skórę olejkami lipidów, przywraca zdrowy blask i siłę włosom oraz połysk. Połączenie naturalnych przeciwutleniaczy (witaminy E, A, C) z fitosteroli w oleju moroszki arktycznej zapewniają wysokie właściwości anti-aging, nawilżające i ochronne, a także ochronę przed fotostarzeniem, spowodowanym przez promieniowanie UV.  Olej moroszki arktycznej nadaje siłę włosom, chroni przed niekorzystnymi warunkami środowiskowymi, co sprzyja ich zdrowiu i blasku.